Anasayfa Gündem TOKİ Başkanından Emekliye ev Müjdesi

TOKİ Başkanından Emekliye ev Müjdesi

TOKİ Başkanı Ergün Turan, İdare olarak 2017 yılında hiç ev sahibi olmayan 15 bin emekliyi ev sahibi yaptıklarını, 2018 de de 15 bin emekliyi ev sahibi yapmayı hedeflediklerini söyledi.
TOKİ Başkanından Emekliye ev Müjdesi
13.2.2018

DHA nın sorularını yanıtlayan Turan, 2015 yılında hükümetin de aldığı bir kararla hemen hemen bütün projelerde yüzde 25 kontenjanı hiç ev sahibi olmayan emekliye sunduklarını söyledi ve "2017 yılında 15 binin üzerinde konutu hiç ev sahibi olmayan emekli vatandaşlarımıza verdik. Bu yılda hedefimiz hiç ev sahibi olmayan en az 15 bin emekli vatandaşımızı ev sahibi yapmak" dedi."Bursa da emekliler için bin 100 konut yapıyoruz" 

Bursa da emekliler için bin 100 konut yaptıklarını belirten Turan, "Sadece şu anda görülmesini de istiyorum. Bursa da bin 100 tane emekliler için konut yapıyoruz. Biz yaptık diye söylemiyorum çok da güzel oldu. Sadece bir projede emekli vatandaşlarımıza bin 100 konut verdik. Karabük te sadece emekli vatandaşlarımıza binin üzerinde konut yapıyoruz. Dolayısıyla arazi üretebildiğimiz her yerde emekli vatandaşlarımız da konut sahibi yapıyoruz" diye konuştu."Talebin olduğu her yerde, bu talebe erişecek motivasyon içindeyiz"

TOKİ nin kuruluş gayesinin hiç ev sahibi olmayan vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu vurgulayan Turan, "Reklamlarda dönen yüksek gelir grubu TOKİ markalı projelerin amacı da düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızın, konut projelerinin finansmanını sağlamaktır. Arazi üretebildiğimiz ve talebin olduğu her yerde, bu talebe erişecek motivasyon içindeyiz. TOKİ 2023 hedefi 1 milyon konutken bunu 2015 yılında revize ettik, 1 milyon 200 bin konut hedefine çıkarttık. Bu hedefe matuf olarak son 2 yılda 60-65 bin konut üretimi yapıyoruz" dedi.


Kaynak: yapicomtr
Sosyal Ağlarda Paylaş

TOKİ Başkanından Emekliye ev Müjdesi için Yourmlar | 0 Yorum

Yorum Yap
Ad Soyad*
E-posta*
Mesajınız