Anasayfa Gündem Millet Hanı nda çalışmalar devam ediyor

Millet Hanı nda çalışmalar devam ediyor

Kudat Mimari Tasarım ın 3D desteği sunduğu Türkiye nin en büyük restorasyon projesi Millet Hanı ndaki çalışmaların yüzde 30 u tamamlandı.
Millet Hanı nda çalışmalar devam ediyor
26.10.2014

Topkapı Sarayı’ndan sonra Türkiye’nin en büyük anıtsal eseri ve Türkiye’nin en büyük restorasyon projesi Millet Hanı Restorasyonu Beş Yıldızlı Otel ve Müştemilatı Projesi, şirketimizin projeyi devraldığı 11 Nisan 2014 tarihinden bu yana çok hızlı şekilde yürütülmeye devam etmektedir.



Anıtlar Yüksek Kurulu’nun onaylanmış projesine göre yürütülen çalışmalarda tamamen insan gücü ve el emeği kullanılmaktadır. 17 bin metrekare alanı kapsayan projede yaklaşık 200 kişi çalışmaya devam etmektedir. 11 Nisan 2015 tarihinde tamamlamayı planladığımız restorasyon çalışmaları yüzde 30 tamamlanmış bulunmaktadır.



Harap hale gelmeden önceki fotoğraflarında da görüldüğü gibi üst avluda iki katlı olan hanın, aslına uygun halde yeniden yapılması aşamasına geçilmiştir. Üst katın yeniden inşaası öncesi ciddi bir planlama ve proje uygunluğunun denetlenmesi, mimar ve mühendislerin görüş ve önerilerinin dikkate alınması gerekmektedir. Tamamen ilgili kurum kuruluşların denetiminde ve proje ekibimizin gözetiminde yürütülen restorasyon çalışmalarına, 20 Ekim 2014 tarihinden bu yana ön değerlendirme ve incelemeler nedeniyle ara verilmiştir. Hazırlanacak teknik raporlardan sonra üst katın inşaasına başlanacak, aşağı avlunun alt katındaki çalışmalara devam edilecektir.



Türkiye’nin en büyük restorasyon projesi olan Millet Hanı Restorasyonu Beş Yıldızlı Otel ve Müştemilatı projesi, Millet Hanı Turizm Yatırım İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. tarafından uygulanmaya devam etmektedir.  Tahmini bütçesi 64 milyon TL olan projenin Yatırım Danışmanlığını İktisatçı Mehmet Tuncay, Fizibilite ve Finans Danışmanlığını Nihat Küçük, Turizm Danışmanlığını Rahime Yaşar, Uluslararası Danışmanlığını Doç. Dr. Murat Özkaleli, Proje Koordinatörlüğünü Mehmet Halit Uzak, Hukuk Danışmanlığı’nı Av. Cüneyt Altıparmak yapmaktadır.


Kaynak:
Sosyal Ağlarda Paylaş

Millet Hanı nda çalışmalar devam ediyor için Yourmlar | 0 Yorum

Yorum Yap
Ad Soyad*
E-posta*
Mesajınız