Anasayfa Gazetemiz SİGORTACILAR VE İNŞAATÇILAR ORTAK ÇALIŞTAYDA BULUŞTU.

SİGORTACILAR VE İNŞAATÇILAR ORTAK ÇALIŞTAYDA BULUŞTU.

28. Meslek Komitesi, ?Sektör Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı?nı yoğun katılımla gerçekleştirdi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası?na bağlı Sigortacılık, İnşaat, Emlak ve Danışmanlık Hizmetleri sektör temsilcilerinin yer aldığı 28. Meslek Komitesi, Sektör Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı?nın ilkini düzenledi.
SİGORTACILAR VE İNŞAATÇILAR ORTAK ÇALIŞTAYDA BULUŞTU.
3.5.2014

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe ve Meclis Toplantı Salonlarında iki oturum şeklinde gerçek- leştirilen çalıştayın ilk bölümünde İnşaat, Emlak ve Danışmanlık Hizmetleri sektör sorunları masaya yatırıldı. Sektörün mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin tartışıldığı çalıştayda ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu, KOSGEB Müdürü İdris Erkeksoy ile Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yunus Çolak hazır bulundu. İdris Erkeksoy ile Yunus Çolak işletmelerde yapılacak yatırım destekleri konusunda birer sunum gerçekleştirdi. Sektör temsilcilerinin sorularının cevaplanmasının ardından çalıştayın ilk bölümü sona erdi.



Çalıştayın ikinci bölümü, ŞUT-SO Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin’in açılış konuşmasıyla başladı. Şanlıurfa’nın 2023 yılı hedefleri konusunda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Ertekin, ürün desenini değiştirerek, imkânları doğru kullanarak, bilgi ve teknolojiden yararlanarak, gayretle ve azimle çalışarak Şanlıurfa’nın mevcut potansiyelinin de sadece yüzde 50’si kullanılarak bu hedeflere ulaşılabileceğini vurguladı.



Başkan Ertekin’in konuşmasının ardından 28. Meslek Komitesi Başkanı M. Emin Atmaca, komitenin çalışmalarıyla ilgili, ŞUTSO Sigortacılık ve İstatistiki Araştırmalar Birimi Sorumlusu M. Şahner Altaş, son dönemde sektörde gerçekleştirilen resmi işlemlerle ilgili, ŞUTSO Meclis Üyesi Mustafa Direkçi, görev aldığı komisyonlarla ve ŞUTSO Meclisi onayından geçirilen kararlarla ilgili,  Sigorta Acenteleri Dernek Başkanı Nihat Fırathan Dernek çalışmalarıyla ilgili, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi Üyesi Cemal Beyaz, Sektör Meclisi’nin yaptığı çalışmalarla ilgili,  ŞUTSO Meclis Üyesi Mehmet Gökmen, sektörde yapılan çalışmalarla ilgili, ŞUTSO Meclis Üyesi Mehmet Erdem, görev aldığı komisyonlarla ve ŞUTSO Meclisi’nin sigortacılık sektörüne ilişkin yaptığı çalışmalarla ilgili, 28. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Osman Elçi, sektörde yaşanan olumsuzluklar ve çözüm önerileriyle ilgili birer konuşma gerçekleştirdi.



Yapılan konuşmaların ardından Sigortacılık Sektörü sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Sektör temsilcilerinin sorularının cevaplanmasının ardından çalıştay sona erdi.


Kaynak:
Sosyal Ağlarda Paylaş

SİGORTACILAR VE İNŞAATÇILAR ORTAK ÇALIŞTAYDA BULUŞTU. için Yourmlar | 0 Yorum

Yorum Yap
Ad Soyad*
E-posta*
Mesajınız